Mikä haastaa Suomi-koulussa?
Onko Suomi-koulun arjessa haasteita, ratkaisemattomia pulmia? Missä asioissa haluaisitte päästä ensi lukuvuonna eteenpäin? Haluatteko kuulla muiden Suomi-koulujen kokemuksia ja ratkaisuja? Näistä teemoista keskustelemme Suomi-koulujen hallintotiimin virtuaalisilla kevätkahveilla tiistaina 19.5.2026 klo 20-21.30 (Suomen aikaa).
Tilaisuudessa keskustellaan Suomi-koulujen hallinnollisista haasteista ja tulevista koulutuksista. Kevätkahveilla pääset keskustelemaan, tapaamaan muita Suomi-koulujen edustajia ja vaikuttamaan seuraavan lukuvuoden webinaarien sisältöihin. Tilaisuutta ei tallenneta.
Varaa eteesi kuppi kahvia tai teetä, klikkaa itsesi Zoomiin ja anna pähkinäsi meille purtavaksi! Kaikki Suomi-koulutoimijat ovat lämpimästi tervetulleita!
Ilmoittaudu mukaan tästä: https://link.webropolsurveys.com/S/9AC09E42520C1013